Fryzury z włosów chłodny blond

Chłodny blond pozostaje z nami na dłużej. Z pewnością będą z tego zadowolone miłośniczki tego koloru. Świetnie sprawdzi się u blondynek i szatynek. Aby uzyskać wymarzony kolor, należy idealnie dobrać farbę oraz jednocześnie wybrać kosmetyki pomagające w prawidłowej pielęgnacji włosów. Bo przecież nie chcesz krępujących odcieni żółtych.

Na jaką farbę postawić, aby uzyskać chłodny blond?

Wykonałaś test na typ swojej urody i już wiesz, na co zwrócić uwagę. Dla przypomnienia wyszukać możesz taki test na yt i spokojnie go przeczytać.

Atramentowo chłodne włosy blond Biało zimne proste włosy blond

Wiesz już jaką tonację możesz wybrać. Wybierz dobrą jakościowo tzn. taką, która nie osłabi włosów, a jest z dodatkiem olejków i innych wyciągów. Najlepsze są farby fryzjerskie.
Dlatego też pierwsze farbowanie najlepiej wykonać u stylisty. To jego fach a uzyskana fryzura wprawi Cię w zachwyt. Przy naturalnym blondzie już niewiele potrzeba do uzyskania chłodnego blondu.

Jak rozpoznać właściwy odcień: ciemny lub jasny odcień chłodnego blondu.

Na palecie barw znajdziesz specjalne oznaczenia. Liczba przed przecinkiem to kolor baza. Dwie cyfry albo litery po przecinku oznaczają refleksy, które mówią o chłodnym lub ciepłym odcieniu koloru.

ciepło zimny odcień blondu Długie chłodne włosy blond

Baza:

Blondom przypisuje się numery od 6 do 11 to ciemny blond. A 10- 11 to platynowe odcienie blondu.

Teraz cyfry lub litery po przecinku:
Np. 1 to popielaty odcień a 2 to dodatek do fioletowych refleksów.
Np. 6.01 oznacza ciemny chłodny blond z popielatymi refleksami.
7.1 średni popielaty blond.

Długie zimne włosy blond ombre Modny chłodny odcień blondu

Pojawić się mogą litery:
A oznacza popielaty lub
V oznacza fiolet.
Każdy producent ma własne oznaczenia.
Wybierając dany produkt, z łatwością zorientujesz się w nazewnictwie. W palecie barw znajdziesz blondy opalizująco- grafitowe lub ciemny blond popielato- grafitowy.

Jaką farbę wybrać: trwałą czy półtrwałą?

Farba półtrwała to farba, która może utrzymać się do ok.24 myć i odświeży kolor. Toner wykorzystasz przy odświeżaniu już zrobionego koloru. Świetnie sprawdza się już przy jasnych odcieniach blondu. Na plus tonera jest to, że nie ma w składzie amoniaku. Możesz z jego udziałem pozbyć się niechcianych żółtych odcieni. Jednocześnie nie przesuszy włosów. Farba trwała pozostaje dłużej na włosach. Należy pilnować odrosty oraz umiejętnie je likwidować.

Pielęgnacja włosów po farbowaniu na chłodny blond

Prawidłowo dobrane kosmetyki sprawią, że dłużej będziesz cieszyć się pięknymi włosami. Do tego celu masz do dyspozycji fioletowe szampony, odżywki i maski do włosów. Dobre nawilżenie włosów to idealnie nabłyszczone włosy. Włosy są bardziej zdrowe. Zakup kosmetyków w hurtowni fryzjerskiej i stosowanie ich od pierwszych dni po koloryzacji pozwoli cieszyć się długo wymarzonym kolorem.