Jak dbać o cienkie, delikatne włosy?

Zacznijmy od pojęcia, co to są cienkie włosy? Cienkie włosy posiadają mniej łusek oraz mniej keratyny. Dlatego też ich struktura powoduje ich szybsze otwieranie się.
Dochodzi do wykruszania się. Cienki włos może mieć grubość o 0.06 mm mniejszą niż grubszy co jest to na niekorzyść tego pierwszego.

Cienkie włosy niekoniecznie muszą być rzadkie. Wizualnie cienkich i gęstych włosów często będzie mniej niż grubszych i rzadszych, chociaż ilościowo jest więcej.
Jeśli czujesz i widzisz prześwity o okolicach zakoli i skroni to oznaka, że włosów jest mniej.

fryzura bob z cienkich włosów fryzura do ramion z cienkich włosów

Jak pielęgnować i układać włosy?

Aby zadbać o cienkie włosy, proponuję spojrzeć na 4 sposoby pielęgnacji. Pierwszym jest jak dodać objętości włosom. Drugim jak je pogrubić.
Kolejne jest zagęszczenie włosów. Ostatnim jak zachować ich kondycję.

fryzura ombre dla cienkich włosów fryzura z cienkich włosów blond

Jak zagęścić włosy?

Bardzo dobre efekty dają wcierki. Należy je wykonywać często i systematycznie zwykle 4 razy w tygodniu. Poświęć wcieraniu 5 minut.
Po miesiącu stosowania zwykle przybywa sporo tak zwanych babyhairów. Masowanie i wcierka daje efekt szybszego wyrastania nowych włosów.

Jak uzyskać efekt pogrubienia włosów?

Już wykonanie dobrej koloryzacji z refleksami sprawi ten efekt. Włosy odbijają się od nasady i są nieco sztywniejsze. Wymiar 3D daje świetnie wizualne wyniki.

Czy zioła mogą pogrubić cienkie włosy?

Stosowanie ziół jest bardzo wskazane. Pomogą one uszczelnić łuski włosów i dodać odrobinę grubości. Działają na zasadzie odżywki.
Stosowanie ich wymaga systematyczności.

grzywka z cienkich włosów krótka fryzura dla cienkich włosów

A co z doczepami?

Jeśli tak bardzo męczą Cię cienkie włosy, możesz zobaczyć, jak będziesz czuła się z doczepami z naturalnych pukli. Będzie to osobisty wybór.

Jak dbać o kondycję włosów?

Włosy cienkie są bardziej narażone na czynniki zewnętrzne. Powodem jest cienka średnica włosa, która szybko może ulec przerwaniu. Dlatego dbanie o kondycję jest bardzo ważnym etapem w celu zdobycia dobrej kondycji włosów.

Przede wszystkim należy szukać kosmetyków dodających objętości. Dobrze, aby to była jedna seria: szampon, odżywka i serum wzmacniające. Odnajdziesz w nich białka dające objętość cienkim włosom.

Pamiętaj o ostatnim płukaniu włosów w chłodnej wodzie. Takie płukanie pozwoli domknąć łuski włosów. Używaj suszarki z chłodnym nawiewem. Jeśli nie spieszysz się, wysusz włosy naturalnie.
Przy użyciu suszarki zastosuj kosmetyk termoochronny. Nakłada się go na wilgotne włosy i dopiero suszy włosy.

Często stosuj olejki lub serum. Mają one na celu zabezpieczyć końcówki włosów. Jaką ilość olejku i na jaką długość zastosować musisz sama wypróbować na własnych włosach.
Olejowanie pozwoli domknąć rozwarstwione końcówki. Odpowiednie stosowanie kosmetyków pozwoli Ci cieszyć się z dobrze wypielęgnowanych włosów. Natomiast dobrze dopasowana stylizacja dla cienkich włosów pozwoli nie myśleć o takiej niedogodności.